Kamu Denetçiliği Kurumu’ndan Denetçi Serpil Çakın’ın Ziyareti

Kamu Denetçiliği Kurumu’ndan (KDK) denetçi Serpil ÇAKIN 02.11.2015 tarihinde Dernek Genel Başkanımız Prof. Dr. Filiz BİLGE’yi Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü’nde ziyaret etti. Bu ziyarete psikolog Tuba ÖZ ve uzman İlker ÖZCAN da katıldılar.

Denetçi Serpil ÇAKIN öncelikle kurum hakkında bilgi verdi. KDK 29.06.2012 tarihinde 6328 sayılı kanunla TBMM’ne bağlı olarak kurulmuştur. Vatandaşlardan alınan şikayetler üzerine konu incelenmekte, araştırılmakta, uzman görüşleri alınmakta ve gerekirse ilgili idareye önerilerde bulunulmaktadır.

Serpil ÇAKIN bir baş denetçi ve beş denetçinin kurumda görev yaptığını belirtti. Kendisinin kadın, çocuk, engelli, eğitim-öğretim alanlarından sorumlu olduğunu, bu konularla ilgili tüm kurum ve kuruluşları hem kurumlarını tanıtmak hem de işbirliği yapmak amacıyla ziyaret ettiklerinden söz etti.

Görüşmeye Genel Başkanımızın Derneğimiz ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermesi ile devam edildi. Bundan sonra gerçekleştirilebilecek çalışmalarla ilgili olarak beyin fırtınası yapıldı. Meslektaşlarımızın farkındalık düzeylerini yükseltmek amacıyla KDK’ya ilişkin bir bilgi notunun (çocuk ve kurum ana sayfasına ilişkin adreslerin de olduğu) kurum tarafından hazırlanarak Derneğimize yollanması istendi.

Ziyaret karşılıklı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

Bir Cevap Yazın